Z jakého materiálu vybrat vanu?Vany se vyrábějí z různých materiálů. Jaké výhody a nevýhody vám jednotlivé materiály přinesou?

Akrylátové vany

Akrylátové vany jsou moderní plastové vany mající pěkný design a příjemný povrch. Vanu si můžete zakoupit v různých tvarech. Výhodou je mimo jiné i to, že voda v nich se udrží delší dobu teplá.

Z nevýhod akrylátových van si uveďme především náročnější údržbu a nutnost časem vanu opravovat, což je dáno tím, že materiál (plast) pracuje. Tyto opravy však nejsou tak časté. Životnost je u nich menší než u smaltovaných van.

Smaltované vany

Smaltované vany jsou starší než akrylátové. Nepředstavujte si je však jako staré nevzhledné vany. Vyrábějí se dnes jinými technologiemi, jsou kvalitnější a vypadají lépe. Jejich základem je ocel, na které je smaltová vrstva.

Neznamená to však, že by neměly své nevýhody. Nevýhodou je křehkost smaltu, kvůli které se může při nárazu tvrdým předmětem vytvořit prasklina. Komfort narušuje fakt, že smaltovaná vana studí. Rychleji vám tak teplá voda v ní vychladne.

Smaltované vany nabízí menší výběr, zvlášť sháníte-li atypickou vanu, budete mít lepší výběr z akrylátových.

Výhodou smaltovaných van je jejich dlouhá životnost. Uvádí se cca tři desítky let.

Další materiály van

Na trhu dominují akrylátové či smaltované vany. Objevují se však výrobky z jiných materiálů.

Zajímavé jsou dřevěné vany. Jejich výhodou je přírodní vzhled, který dodávají interiéru na útulnosti.

Neodkážete si představit, že by dřevěný výrobek splňoval nároky na běžnou vanu? Díky moderním technologiím a povrchovým úpravám má stejné uživatelské vlastnosti jako akrylátová či smaltovaná vana.

Z dalších materiálů pro výrobu van si jmenujme ještě sklo či přírodní kámen.


Reklama:


Luxusní sedací soupravy jsou super.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!