Vybíráme shrnovací dveřeShrnovací dveře jsou oblíbeným druhem interiérových dveří. Vyrábí se v různých podobách. Proto si před jejich výběrem ujasněte, co od nich očekáváte. Víte jak vybrat shrnovací dveře?

Výběr shrnovacích dveří

Při výběru shrnovacích dveří byste měli brát v potaz několik parametrů. Těmi hlavními jsou rozměry a design shrnovacích dveří.

Rozměry shrnovacích dveří

Před výběrem shrnovacích dveří si pečlivě změřte prostor, který by měly vyplnit. Výška je standardně 200 cm. V některých firmách vám však na přání délku upraví. Výšku dveří zjistíte tak, že si změříte výšku dveřního otvoru a odečtete od něj 0,5 cm.

Důležitá je samozřejmě i šířka dveřního otvoru. Změřte si šířku dveřního otvoru mezi zárubněmi. Shrnovací dveře se prodávají v různých šířkách (např. 60, 71, 83, 95, 107, 144 cm atd.). Vždy volte stejný či nejbližší větší rozměr.

Z technických parametrů si uveďme také uzavírání dveří. Může být řešené kleštinovým uzávěrem, mechanickým či magnetickým zámkem.

Design shrnovacích dveří

Při výběru vás jistě bude také zajímat design dveří a jeho celkové provedení. Design vybírejte podle svého vkusu, ale také podle toho, co se vám do interiéru hodí. Dalším podstatným parametrem je cena, kterou jste ochotni za shrnovací dveře dát.

Shrnovací dveře mohou být plné, kazetové či prosklené. Vybírat zpravidla může z mnohých barev. Zajímavé jsou také koženkové shrnovací dveře. Rozlišujeme také jednokřídlé a dvoukřídlé modely.

Shrnovací dveře se liší i materiálem. Chcete-li ušetřit, sáhněte po plastových výrobcích. Jsou zpravidla v imitaci nějakého dřeva, takže vypadají pěkně. Pokud požadujete větší kvalitu, volte shrnovací dveře z různých dřevin. Rozšířený je především smrk či dubové dřevo.

Platinum


Reklama:


Luxusní sedací soupravy jsou super.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!